Dupont Corian | Corian Tezgah | Corian Lavabo | Corian Mutfak Tezgahı | Tezgah

                                   Peşin Fiyatına 9 Ay Taksit Yaptırmak İstemez misiniz?

 

    CORIAN MUTFAK TEZGAHI

   


Anasayfa / Corian Kullanım Alanları
A+ R A-

Corian Kullanım Alanları

Tasarımlar

ESNEK, BİÇİMLENDİRİLEBİLİR, İŞLENEBİLİR

Corian TasarımlarAkıcı bir hayal gücü ile Corian®’ın biçimlendirilebilirliği bir araya geldiğinde olağanüstü sonuçlar oluşabilir. Corian®’ın doğal masifliği ve onun şekillenme, kesilme, oyulma ve diğer malzemelerle birleşme yetileri; oturma alanları, masalar, kitap rafları, dolaplar ve daha bir çok parça için yeni bakış açılarına imkan tanır.

Şekle anlam, anlama şekil katmak için kıvrımlar, sert köşeler ve canlı biçimlerle 3 boyutlu şekillendirilen Corian® hayata geçirilmek için sabırsızlanan bir tuval gibidir.


Sıra dışı kişiliğiyle DuPontTM Corian® her tarzdan mutfak tasarımı için uygundur. Eviyelerin, tezgahların ve duvar panellerinin görünür ek yerleri olmaksızın birleştirilmesine imkan sağlayarak ahenkli ve hijyenik çözümler sunar.

 

İç-Dış Kaplamalar

YENİLİKÇİ, DAYANIKLI, KARŞI KONULAMAZ

Corian İç Dış Kaplamaİster dış cephe kaplama, ister iç dekorasyon için olsun, DuPontTM Corian® tasarımcıların dikey yüzeylerde saf ve temiz çizgiler oluşturmasına ve yaratıcı çözümler üretmesine imkan tanır.

En basit ihtiyaçlar - korunma - için kullanılan hayal gücü yeni bir döneme girdi. Corian®’ın uzun ömürlü ve dış hava şartlarına dayanıklı olması onun iç dekorasyonda çok yönlü olarak kullanıldığı gibi binaların dış cephesinde de güvenle kullanılabileceği anlamına gelmektedir.

Yüksek performansın; şık görünüm ve uygulamadaki olağanüstü çok yönlülük ile birleşmesiyle Corian® tasarımcılar için düşleyecek yeni görünümleri açığa çıkarır.

Mağazalar

DAVETKAR, KİŞİSEL, ÇOK YÖNLÜ

MağazalarMağazalar tiyatro gibidir. Sahne; ışık, malzeme, renkler ve yüzey uygulamalarıyla düzenlenmelidir. Corian®’ın yüzeyi davetkardır, iç güdüsel olarak dokunma isteği uyandırır. Homojen, yarı saydam ve kolay çalışılabilirlik özellikleri ile neredeyse her şekle girebilir, logo oluşturmak için işlenebilir veya farklı efektler için arka plandan ışıklandırılabilir.

Çok yönlülüğü sayesinde ise DuPontTM Corian® hemen her türlü mağaza ortamında cephe ve vitrin, duvar kaplaması, teşhir kutuları, bilgi panoları, tezgah ve kasalar gibi çeşitli uygulamalarda başrol oynar.

Pürüzsüz bir doku, davetkar renkler, dağılan ışık efekti, çarpıcı bir dekorasyon ve saf ilhamın duyusal baştan çıkarmasını sağlamak için Corian®’ın sonsuz tasarım seçeneklerine rol verin.

Aydınlatma Çözümleri

AYDINLIK, PARLAK, IŞILTILI

Corian AydınlatmaBelli renklerde ve kalınlıklarda, DuPontTM Corian® ışığa maruz bırakıldığında tüm parlaklığını ve derinliğini gözler önüne serer.

Bu vasfı ile Corian® sadece nefes kesen oda ışıklandırması için değil aynı zamanda zevkli şekillendirilmiş lambalar, çarpıcı biçimde aydınlatılmış mobilyalar, ve çok değişik yüzey etkileri oluşturan parlak nesneler için de elverişlidir.

DuPontTM Corian® kısa bir süre önce, sıradışı arka plandan aydınlatma çözümleri ile Corian®’ ın önderliğini perçinlemek için daha fazla fırsat yaratmak için saydamlığın daha yüksek olduğu renk seçeneklerinden oluşan Illumination Serisi’ni tanıttı.

Ofisler

DAYANIKLI, ERGONOMİK, KOLAY TEMİZLENİR

OfislerÇalışma yüzeyi iş hayatının entegre bir parçasıdır. Tüm ekipman çeşitleri için dinlenme yeri vazifesini gören bu yüzeyler aynı zamanda insan dokunuşu için caziptir ve yaratıcı düşünme ortamı oluşturmaya yardımcı olur. İş arkadaşları arasındaki etkileşime fiziksel ortam vasıta olur.

Bu nedenle ergonomik şekillendirilebilen, sıcak, masif, güzel, dayanıklı bir malzeme; sağlıklı bir çalışma ortamı geliştirmek ve takım ruhunu teşvik etmek için kilit noktadır.

Renkler ruh halini ve üretkenliği etkileyebilir ve DuPontTM Corian® seçmek için geniş bir renk yelpazesi sunar, malzeme beraberinde modern, iş yaşamına uygun bir tutum getirir ve ofis hayatının gündelik zorluklarına karşı koymaya yetecek dayanıklılığı gösterir.

Çalışma masalarından toplantı masalarına ya da küçük mutfaklara kadar her yüzeye uygun olan Corian®’ın mürekkep ve kahve lekelerine karşı sızdırmaz özelliğinin yanı sıra kolay temizlenebilir olması onu vazgeçilmez yapar.

Sağlık Kuruluşları

HİJYENİK, SICAK DOKUNMA HİSSİ

Corian Sağlık KuruluşlarıTıp çağında eşsiz gelişmelerin kaydedildiği bir çağda yaşıyoruz ve sağlığımız en değerli varlığımızdır.

DuPontTM Corian®’ın zararsız, gözeneksiz ve sıcak dokunma hissi verme özellikleri hasta banyoları ve hastane laboratuvarları için olduğu kadar sağlık kuruluşlarının diğer iç mekanlarda eşsiz ortamı oluşturur.

Temizliği ve bakımı eşsiz derecede kolay olan ve işlevsel bir şekilde ek yeri belirsiz olacak şekilde birleştirilen yüzey, Corian® küf ve bakteri oluşumuna izin vermeyerek çapraz enfeksiyon ve hastane vasıtasıyla taşınan hastalık riskini düşürür.

Örneğin tekerlekli sandalyelerin güvenle kullanımına izin vererek ergonomik tasarımlara kolaylıkla hayat verir. Ayrıca, renk yelpazesi ile hem çalışanları hem de hastaları rahatlatan; rahat ve konforlu ortamlar yaratılmasına yardımcı olur

Genel Hacimler

DAVETKDAVETKAR, YENİLİKÇİ

Corian Genel hacimlerMüzeler, alışveriş merkezleri, havaalanı bekleme salonları: Corian® bütün bu hacimlere uyum sağlar ve işlevini mükemmel bir biçimde yerine getirir. Güzelliği, tasarım esnekliği ve zengin renk yelpazesi ile tasarımcıların projelerine kişilik katarken, uzun ömürlülüğü ve onarılabilirliği ile sürekli kullanıma ve aşırı zorlamalara karşı koyabilir.

Deniz Taşıtları

DİRENÇLİ, TEMİZ, KİŞİYE ÖZEL

Deniz TaşıtlarıDenizde seyir zorlayıcı olabilir, denizcilerden ve kullandıkları malzemelerden büyük direnç göstermesi beklenir. Mega yatların ve lüks gemilerin göz alıcı dünyasında bile sağlamlık ve dayanıklılık en az estetik görünüm kadar kritik bir konudur.

DuPontTM Corian® kesilip, şekillendirilip gemilerde bulunan dar alanlara tam olarak uyabilecek ve gemi sahibinin kimliğini ya da gemicilik şirketini ifade eden benzersiz, özelleştirilmiş dokunuşlar yaratabilecek şekilde birleştirilir. Doğasından gelen suya dayanıklı, içine nüfuz edilemez ve şiddetli hava koşullarına dayanıklı yapısı ile, yolcu gemileri, lüks yatlar, yelkenli tekneler ve sürat tekneleri için tercih edilen yüksek performanslı bir iç yüzey malzemesidir.

Akıllı Yüzeyler

EV OTOMASYONU

Akıllı Yüzeylerİnsanlar ve malzemeler arasındaki ilişkiye yeni bir boyut geliyor. Artık evimizdeki mobilyalar, demirbaş eşyalar, ve teçhizat ile dijital olarak iletişim kurabiliriz.

DuPontTM Corian®’ın içine dokunma sensörü yerleştirebilme yetisi, tasarımcıların pek çok ortamda eşsiz etkileşimler tecrübe etmesine imkan tanır. Komutlarınıza karşılık verebilen DuPontTM Corian®’dan yapılmış pürüzsüz, ipeksi yüzeyler ile tanışın.

Corian®; tasarımcıların insanlara devamlı-gelişen seçenekler sunan, estetik açıdan memnuniyet verici, duyarlı yüzeyler oluşturmalarına olanak tanır.

Oteller

GÖZ ALICI

OtellerGünümüzde insanların iş ya da eğlence amaçlı seyahatleri dünya ekonomisinin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Seyahat ettiğimizde, yuvamızdan uzakta bir yuva ararız. Yüksek teknoloji yetmez, kullanışlı da olmalıdır.

Temizlemesi kolay ve dayanıklı olmasının yanı sıra geniş renk yelpazesi, doğasından gelen davetkarlık ve sıcak dokunma hissi vermesi ile Corian® otel sektörünün güvenilir bir parçasıdır. İster bir banyo lavabosu ya da bir masa tablası, isterse resepsiyon bankosu olarak kullanılsın, DuPontTM Corian® performansını gün be gün sergiler.

Masif, dayanıklı ve ek yeri göstermeyen yapısı sayesinde bakımı kolay, hijyenik yüzeylerin garantisidir. Seyahatlerinizde bile, DuPontTM Corian® ile kendinizi yuvanızda hissedin.

Çalıştığımız Markalar

White Westinghouse
Franke
AMANA
General Electric
SUB-ZERO
ELICA
Hotpoint Ariston
Dupont Corian
Siemens
LIEBHERR
SMEG
DUPONT MONTELLI
Miele
Gaggenau